Kolejka 12: Na początek z Ramsowem

Dzień meczowy zbliża się wielkimi krokami a my nie możemy się go doczekać. W niedzielę o godzinie 14:00 podejmiemy na własnym boisku KS Tempo Ramsowo Wipsowo. Doskonale pamiętamy co działo się w poprzednim meczu, na inaugurację sezonu. Po zdecydowanej przewadze w całym spotkaniu przegrywaliśmy 2:1 do ostatniej minuty. Wtedy to Paweł Kępkowicz zapewnił nam pierwszy, jakże ważny punkt. Strach pomyśleć jak wyglądałaby nasza sytuacja obecnie, gdybyśmy wtedy przegrali. Ramsowo w swoim okresie przygotowawczym rozegrało 6 sparingów:
vs Pisa Barczewo 0:5 (kl. okr.)
vs Omulew Wielbark 3:6 (kl. okr).
vs Błękitni Pasym 0:2 (kl. okr.)
vs GLKS Jonkowo 6:6 (A-klasa)
vs Orzeł Czerwonka 3:4 (A-klasa)
vs Żagiel Piecki 0:2 (A-klasa)

Jak wiemy, same wyniki nie mówią zbyt wiele o grze zespołu, ale można zauważyć że rywale tracą sporo bramek. Możemy też porównać wyniki ze wspólnym rywalem, Orłem Czerwonka. My zremisowaliśmy 2:2, Tempo przegrało 4:3.

Sięgając do historii pierwszych meczów po zimowej przerwie, nie należą one dla nas do zbyt udanych. Ostatni raz wygraliśmy takowe spotkanie w sezonie 2011/12. Wówczas grając jeszcze jako Warmiak Wojciechy, pokonaliśmy 3:2 Fortunę Gągławki. Ramsowo z koeli, nie przegrało wiosennej inauguracji od 3 lat.

Statystyki ligowe i sparingowe stoją za nami, historia mówi że to Tempo powinno zwyciężyć. Jednak to, kto lepiej przygotował się do ligi i zwycięży w niedzielę zweryfikują sami zawodnicy i ich trenerzy. Mamy wielką nadzieję i zrobimy wszystko żeby kolejne 3 punkty zostały w Wojciechach.

Zapraszamy wszystkich sympatyków do oglądania i wspierania nas na żywo! Pierwszy gwizdek o godzinie 14:00 w niedzielę. DO ZOBACZENIA! KS!